Lanzarote 4 Stage MTB resultater

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og modtag de seneste nyheder om Mountain Bike races og events. 

Lanzarote 4 Stage MTB Race

2021

Live Resulter 4 stage MTB Race Lanzarote 2021

 

3. Etape

Samlet vinder mænd: Victor Manuel Fernandez Grande, SPA > 0:51:02,75

Samlet vinder damer: Ann-Dorthe Lisbygd, DEN > 1:05:52,86
Resultater Køn
Resultater Aldersgruppe

 

2. Etape

Samlet vinder mænd: Ismael Ventura Sanchez, SPA > 2:11:40,30

Samlet vinder damer:  Ann-Dorthe Lisbygd, DEN > 2:28:40,97
Resultater Køn
Resultater Aldersgruppe

 

1. Etape

Samlet vinder mænd: Sören Nissen, DEN >1:29:53

Samlet vinder kvinder: Ann-Dorthe Lisbygd, DEN > 01:43:31
Resultater Køn
Resultater Aldersgruppe

 

 

2020

4. Etape:

Samlet vinder mænd: Braidot Luca, ITA > 7:40:34

Samlet vinder kvinder: Caroline Bohé , DEN > 9:06:30

King of the Mountain: Jens Gorm Jansen, DEN > 00:24:46.

Queen of the Mountain: Irene Fagherazzi, ITA > 00:39:56

Resultater Elite
Resultater Køn
Resultater Aldersgruppe
Resultater Køn R4
Resultater Aldersgruppe R4

 

3. Etape:

Samlet vinder mænd: Braidot Luca, ITA > 0:50:09,83
Samlet vinder kvinder: Greta Seiwald, ITA > 1:01:41,12

Resultater Køn
Resultater Køn R1+R2+R3
Resultater Aldersgruppe
Resultater Aldersgruppe R1+R2+R3

2. Etape
Samlet vinder mænd: Braidot Luca, ITA > 2:07:19
Samlet vinder kvinder: Caroline Bohé, DEN > 2:27:54

Resultater Køn
Resultater Køn R1+R2
Resultater Aldersgruppe
Resultater Aldersgruppe R1+R2
Resultater Cadete R2
Resultater Cadete R1+R2


1. Etape
Samlet vinder mænd: Bartlomiej Wawak, POL > 01:29:42
Samlet vinder kvinder: Chiara Teocchi, ITA > 01:45:43

Resultater Køn
Resultater Aldersgruppe

 

2019
Samlet vinder mænd: Bartlomiej Wawak, POL > 07:40:56
Samlet vinder kvinder: Blaza Pintaric, SVN > 08:54:52
2019 Resultater

 

2018
Samlet vinder mænd: Sergio ​Mantecón Gutierrez, ESP > 07:48:56.88
Samlet vinder kvinder: Isla Short, GBR > 09:24:52.24
2018 Resultater

 

2017
Samlet vinder mænd: Sergio Mantecón Gutiérrez, ESP 07:31:17
Samlet vinder kvinder: Annemarie Worst, NED 09:10:29
2017 Resultater

 

2016
Samlet vinder mænd: Karl Platt, GER - 07:39:12
Samlet vinder kvinder:  Sally Bigham, GBR - 08:45:44
2016 Resultater

 

2015
Samlet vinder mænd: Søren Nissen, DEN - 08:07:21
Samlet vinder kvinder: Blaza Klemencic, SLO - 09:42:39
2015 Resultater

 

2014
Samlet vinder mænd: Sergio Mantecón Gutiérrez, ESP - 07:30:27
Samlet vinder kvinder: Sally Bigham, GBR - 08:34:07

 

2013
Samlet vinder mænd: Sergio Mantecón Gutiérrez, ESP - 07:37:49
Samlet vinder kvinder: Sally Bigham, GBR - 08:43:52

 

2012
Samlet vinder mænd: Thomas Litscher, SUI - 07:31:33
Samlet vinder kvinder: Annika Langvad, DEN - 08:31:39

Se mere Se mindre